TuDobrze Noclegi w piramidach

Gmina Borzytuchom

Trzy piramidy: zdrowia, wypoczynku i energii. Piramida wypoczynku czynna przez cały rok. A w niej apartament i cztery pokoje typu studio: wszystkie z łazienkami i wyposażonymi aneksami kuchennymi. Dookoła lasy i jeziora. Do najbliższego jeziora 100 m. Teren TuDobrze to 10 ha zieleni. Zapraszamy.

Adres:
Osieki 26c
77-141 Borzytuchom
Telefon:
+48 668 672 267
E-mail:
Strona www:
Wyposażenie:
Łazienka
Telewizja
Kuchnia
Czajnik
Lodówka
Grill
Pościel
Udogodnienia:
Akceptujemy zwierzęta
Parking
Dostęp do Internetu
Wyżywienie
Blisko lasu
Blisko jezior

PIRAMIDA WYPOCZYNKU

Ta budowla powstała ku czci... piramidy Chefrena. Jest od niej 20 razy mniejsza i o 4549 lat młodsza. Nazwaliśmy ją piramidą wypoczynku, bo tu przez cały rok można przyjeżdżać i wypoczywać od wszystkiego. Na parterze znajduje się apartament - z kominkiem, osobną sypialnią i dużą łazienką. Apartament sąsiaduje ze studiem południowym (do obu wejście jest od południa). Na parterze jest jeszcze jedno studio - północne (wejście do niego jest od północy). Kolejne dwa studia: wschodnie i zachodnie - znajdują się na piętrze piramidy. Każde studio i apartament mają aneks kuchenny, a w nim komplet naczyń.  

PIRAMIDA ENERGII

Budynek usytuowany jest względem słońca tak jak piramida Cheopsa w Gizie. Punktem wyjścia do jego budowy były też wymiary egipskiego monumentu, tyle że w skali 1:20. Czyli zamiast boku o długości ok. 230 m ma on około 12 m. Piramida energii powstała "tylko" 4575 lat później i została o wiele szybciej postawiona. Do budowy użyliśmy trochę betonu i dużo drewna. Na dolnej kondygnacji, znajdującej się 1 m poniżej poziomu gruntu, jest spora sala do tańca i różańca przy kominku oraz kuchnia i toaleta. Na tej sali w sezonie wiosenno-letnim spożywamy posiłki, grzejemy się przy ogniu albo chłodzimy podczas upałów (wtedy nie palimy w kominku). Na środkowej kondygnacji mieszczą się dwa letnie pokoje z łazienkami: wschodni (z oknami na wschód i południe) oraz zachodni (z oknami na zachód i południe). Pokoje dostępne są od połowy maja do końca września. Na szczycie piramidy jest punkt widokowy z oknami na cztery strony świata. W przyszłości będzie to bardzo przyjemy punkt, ale musimy nad nim jeszcze popracować. Zimą 2017 roku napadało tyle śniegu, że ta piramida zamieniła się w czarodziejską górę, a cały teren dookoła wyglądał jak kraina z baśni. A przy tym ta cisza...

PIRAMIDA ZDROWIA

Boski jest Mykerinos – tak zwał się prototyp najmniejszej z naszych trzech piramid. My poświęciliśmy ją zdrowiu (stąd nazwa). Ojciec Faraon pracuje właśnie nad jej wyposażeniem. W planach: sauna infrared, komnata solna, łóżko masujące Ceragem oraz wanna do solanek. Takie małe uzdrowisko wśród lasów. Sauna infrared to sauna, w której ciepło wytwarzane jest za pomocą promieniowania podczerwonego. Temperatura oscyluje tu między 25 a 60 st. C. Promienie podczerwone wnikają w głąb ciała do ok. 4 cm. Człowiek zaczyna się intensywnie pocić, traci zbędne kalorie, skóra oczyszcza się z toksyn. Seanse w saunie infrared są zalecane przy leczeniu bólów mięśni, kontuzjach, chorobach stawów i w zaburzeniach krążenia krwi. Niektórzy donoszą, że pomagają nawet w ustępowaniu cellulitu! Komnata solna to jedna z form haloterapii – leczenia z wykorzystaniem soli. Akurat w przypadku komnaty solnej główne działanie jest relaksacyjne. Delikatna jonizacja powietrza pomaga we wdychaniu cennych pierwiastków. Inną formą haloterapii są kąpiele solankowe. Dzięki nim następuje zwiększenie ukrwienia skóry, zmniejszenie pobudliwości nerwów. Działają też normalizująco na ciśnienie krwi. Łóżko masujące Ceragem to urządzenie medyczne do termomasażu wykorzystujące akupresurę, chiropraktykę, masarz i termoterapię do rozluźniania mięśni oraz redukcji bólu. Otwarcie małego leśnego uzdrowiska planujemy na maj-czerwiec 2018. Zapraszamy!

TuDobrzeOsiekiPiramida
Udostępniej wpis: Facebook Twitter Linkedin E-mail

Starostwo Powiatowe w Bytowie
Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
tel. 059 822 80 03
kultura@powiatbytowski.pl