Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
na Kaszubach jest Czwartek 20 czerwca 2019, imieniny Bogny i Florentyny wyślij kartkę
aktualizacja: 20 lipca 2018 (Piątek) , 9:59

Wojsław Music Festival

Wojsław Music Festival
powiększ

lokalizacja

Już niebawem dąb Wojsław będzie obchodził swoje kolejne 647 urodziny ? tym razem nieco inaczej.

21 lipca w jego cieniu odbędzie się Wojsław Music Festival Mikorowo 2018. Będzie muzycznie i kuglarsko, teatralnie i koncertowo.

W programie Festiwalu jest:

- Przegląd Amatorskiej Twórczości Muzycznej imienia Yacha Paszkiewicza. Na przegląd zgłosiło się 10 kapel z całego Pomorza i nie tylko od Gdańska przez Słupsk, Koszalin, Lębork aż po Bydgoszcz. Wśród kapel konkursowych są:

White Pin, OUT, Nerv, Mad In Poland, Pomorska68, Fire of Night, 100 Milionów , Gang Reny, MeLaDoGam, Gona a poza konkursem wystąpią Kurna Chata i Smogs. Będzie rockowo, folkowo i klimatycznie. Nagrody w konkursie to vouchery do Studia Fabryki Dźwięku „Schron”w Słupsku. Trzy pierwsze miejsca będą mogły nagrać w nim trzy, dwa lub jeden utwór w zależności od zdobytego miejsca oczywiście z pełną obróbką materiału. Przewidujemy też statuetki i inne nagrody.

Dla nas widowni 12 tak różnych kapel to zapowiedź wieczoru pełnego wrażeń. Nie zabraknie na nim też wspomnień Yacha Paszkiewicza- przemówi do nas z ekranu i usłyszymy jego ciepły ojcowski głos. Tylko tak Mikorowo może podziękować Yachowi za to że był, że nas wspierał i napędzał do działania.

- Festiwal splecie się też z trwającym już od 3 dni w Mikorowie Ogólnopolskim Zlotem Kuglarskim. W trakcie zlotu młodzież z całej Polski wymieniać się będzie doświadczeniami akrobatycznymi, teatralnymi, kuglarskimi. Odbędą się również warsztaty kuglarskie i teatralno-taneczne. Spodziewamy się licznej grupy miłośników fireshow. Na festiwalu uczestnicy zlotu przedstawią swoje umiejętności przygotowując widowiska teatralne i ogniowe. Oczywiście tematem przewodnim będzie Legenda o Wojsławie. Ognia na pewno nie zabraknie.

Przy organizacji festiwalu nasze stowarzyszenie pozyskało artystycznych partnerów Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i makroFON Pomorskie Towarzystwo Muzyczne ze Słupska. Organizacje o bogatym doświadczeniu wspierają nas w sprawach merytorycznych, w nagłośnieniu, promocji wydarzenia, liczymy na ich wsparcie w samej realizacji imprezy czyli prowadzeniu i rozstrzygnięciu konkursu przeglądowego. Uzyskaliśmy tez patronat medialny Radia Gdańsk.

Impreza zadzieje się dzięki wsparciu sponsorów: Gminy Czarna Dąbrówka, Starostwu Powiatowemu Bytów, NMF Lębork.

Dla uczestników festiwalu przygotujemy pole biwakowe w pobliżu festiwalu.

wydarzenia

już niedługo:

poprzednieczerwiec
2019
następne
PoWtŚrCzPiSoNi
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930