Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
na Kaszubach jest Czwartek 20 czerwca 2019, imieniny Bogny i Florentyny wyślij kartkę
aktualizacja: 17 sierpnia 2018 (Piątek) , 9:27

Bytowskie Jurki "Koncert jakiego nie było"

Bytowskie Jurki
powiększ

lokalizacja

18 sierpnia 2018 r. o godz. 19:00 na bytowskim rynku odbędzie się koncert Bytowskie Jurki pn. "Koncert jakiego nie było".

Na scenie wystąpi dwóch światowej sławy muzyków pochodzących z Bytowa: Jerzy Jeszke - wspaniały aktor scen musicalowych oraz Jerzy Główczewski - wybitny muzyk jazzowy, w towarzystwie orkiestry eM Band z Jaworzna. Zapraszamy wszystkich na to niezwykłe sceniczne spotkanie z udziałem dwóch wspaniałych, artystycznych osobowości, pochodzących z naszego miasta.

Miejsce: bytowski rynek

Godzina: 19.00

Do zobaczenia !

Jerzy Główczewski należy do ścisłej czołówki polskich wirtuozów i liderów własnych projektów muzycznych. Pracuje w Instytucie Jazzu Katowickiej Akademii Muzycznej, którego kadrę wykładowców stanowią wybitni instrumentaliści i pedagodzy. Swoją edukację i karierę muzyczną rozpoczął w Bytowie, a następnie w Średniej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Niezliczona liczba koncertów, występów, a także wykładów i warsztatów wielokrotnie dokumentowanych nagraniami spowodowała, że stał się autorem szkoły improwizacji na saksofonie, zyskując całe rzesze uczniów, naśladowców. Jerzy Główczewski ma ogromny wkład w rozpowszechnianie muzyki polskich kompozytorów oraz polskiej szkoły jazzu i muzyki rozrywkowej poza granicami kraju, uczestnicząc w międzynarodowych koncertach, recitalach i festiwalach

Jerzy Jeszke - aktor i wokalista. Na scenie od ponad czterdziestu lat. Przez ten czas wystąpił w sześćdziesięciu światowych premierach, grając w sześciu językach w teatrze muzycznym, operetce, operze i nowoczesnym musicalu. Jerzy Jeszke artysta i zdeklarowany humanista, ma status międzynarodowej gwiazdy musicalowej, jest czołowym interpretatorem światowego musicalu. Wielkie zaangażowanie w życie społeczno - kulturalne w Polsce jak i za granica, wytrwale upowszechnia i pielęgnuje polską kulturę na arenie międzynarodowej. Jerzy Jeszke jest żywą legendą musicalu oraz ambasadorem polskiej kultury na świecie.

wydarzenia

już niedługo:

poprzednieczerwiec
2019
następne
PoWtŚrCzPiSoNi
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930